Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski: Rząd Kopacz czyli rząd koleżanek i spółdzielców

dodano 2014-09-20 15:34 w kategorii: Kraj

"Super Express": - Przypadła panu do gustu ekipa Ewy Kopacz?
 
Krzysztof Gawkowski: - Mieliśmy mieć rząd ekspertów i ekspertek, a okazało się, że mamy rząd koleżanek i spółdzielców. Przez ostatnie tygodnie Platforma z Ewą Kopacz na czele mieszały w tym samym kotle nazwisk, które okazały się być niczym innym, jak zakwaszoną zupą. Przez najbliższy rok nie tylko nikomu nie będzie smakowała, ale przyprawi nas wszystkich o niestrawność. Mamy do czynienia z chaosem, za który odpowiada pani premier, i zamiast okazać się politykiem, który patrzy daleko w przyszłość, okazała się rzeczniczką interesów swojej formacji.
 
Czy to pogodzenie różnych środowisk w rządzie nie było przymusem dla Ewy Kopacz, która po prostu nie miała innego wyjścia, jak zadowolić wszystkie frakcje?
 
Skoro nie miała innego wyjścia, to znaczy, że jest złym premierem. Premierem, który uwiązany jest do partyjnych frakcji i gier prowadzonych przez różne koterie, a nie propaństwowcem, który przede wszystkim patrzy na interes Polaków zaniedbanych przez ostatnie siedem lat rządów Donalda Tuska.
 
Kto inny na miejscu Ewy Kopacz zachowałby się inaczej i inaczej prowadziłby politykę personalną rządu?
 
Każdy premier - czy to kobieta, czy mężczyzna - musi mieć symboliczne jaja. Jeżeli ich nie ma, to znaczy, że nie dorósł do swojej funkcji. Ewa Kopacz miała być jak Margaret Thatcher, a okazała się bohaterką piosenki Lady Punk pod sparafrazowanym tytułem "Tańcz, mała, tańcz". Jeszcze tydzień temu pani premier życzyłem wszystkiego dobrego, bo pomysły, które przedstawiała, wydawały się wartościowe, ale dziś widzę, że to rząd realizujący interes PO, a nie interes państwa.
 
źródło: Super Express


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.