Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski, Sekretarz Generalny SLD w Tarnowie.

dodano 2012-09-21 18:51 w kategorii: Kraj

 

Sekretarz Generalny SLD, Krzysztof Gawkowski odwiedził Tarnów, gdzie spotkał się z prezydentem miasta, samorządowcami, członkami Stowarzyszenia Pokolenia, przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz ze środowiskiem tarnowskiej Kuźnicy.
 
Podczas porannych spotkań z prezesami terenowych ROD w Tarnowie, Gawkowski przedstawił założenia nowelizacji ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Dodatkowo omówił akcję informacyjną, która skierowana ma być do działkowców. Sojusz od samego początku był i do samego końca będzie z działkowcami. Będziemy walczyć o prawo do własności posiadaczy ogródków - zapewniał Sekretarz Generalny. 
 
Po południu, na spotkaniu z samorządowcami, Krzysztof Gawkowski przedstawił plan ofensywy legislacyjnej SLD, uwzględniający przede wszystkim sprawy lokalnych społeczności na poziomie gmin, powiatów i województw. 
 
Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała przedstawił Sekretarzowi sytuację miasta oraz jego problemy. W spotkaniu z włodarzem uczestniczył przewodniczący SLD w Tarnowie, Jakub Kwaśny, który jest równocześnie radnym tego miasta. Obecny był również wieloletni poseł ziemi tarnowskiej, Krzysztof Janik. 
 
Bardzo się cieszę, że Sekretarz Generalny odwiedził Tarnów i zapoznał się z lokalnymi problemami. Takie wizyty są niezmiernie ważne, ponieważ podczas takich dyskusji mamy możliwość zgłoszenia nie tylko naszych uwag, ale także naszych pomysłów - powiedział Kwaśny. 
 
Na zakończenie wizyty Sekretarz miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu otwartym dla członków i sympatyków SLD, gdzie omówiono bieżące działania na lewicy.
 
Spotkanie w Tarnowie potwierdza jak ważne są wizyty w terenie. Dzięki takim wizytom wiemy doskonale, że program Sojuszu powinien być tworzony od podstaw właśnie w strukturach lokalnych. Staram się wsłuchiwać w każdy głos w debacie, spisywać nowe pomysły  i wyciągać odpowiednie wnioski z tego, co mówią działacze i sympatycy - podsumował Krzysztof Gawkowski. 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.