Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

O samorządach, służbie zdrowia i oświacie - Krzysztof Gawkowski w woj. łódzkim

dodano 2012-10-16 12:54 w kategorii: Ludzie

W poniedziałek sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski odwiedził województwo łódzkie gdzie spotkał się z samorządowcami oraz z członkami i sympatykami SLD w Pabianicach, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu i Lututowie. Sekretarzowi Generalnemu towarzyszyli: przewodniczący RW SLD, poseł Dariusz Joński, sekretarz RW Ryszard Kaczkowski i wiceprzewodniczący RW Piotr Bors.

Pabianice - „Stop dla likwidacji i prywatyzacji stołówek szkolnych”
 
Po zakończonej sukcesem inicjatywie polegającej na obniżeniu opłat w pabianickich przedszkolach (z 3 zł na 2,50 zł za godzinę) Sojusz Lewicy Demokratycznej w Pabianicach rozpoczął kolejną akcję, której celem będzie uniemożliwienie w przyszłości likwidacji lub prywatyzacji stołówek wbrew woli rodziców.
 
W tym celu SLD przygotowuje obywatelski projekt uchwały, której główny zapis brzmieć będzie „likwidacja lub prywatyzacja stołówki w placówce oświatowej prowadzonej przez gminę miejską Pabianice może odbyć się po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców tejże placówki”. Przyjęcie takiej uchwały spowoduje, iż stołówki w pabianickich placówkach oświatowych nie będą mogły być likwidowane bez zgody rodziców, w ten sposób uda się zapobiec w przyszłości dzikiej i niekontrolowanej likwidacji stołówek, tak jak dzieje się to w dziesiątkach polskich miast, choćby w Warszawie.
 
O inicjatywie pabianickiego SLD poinformowano na konferencji prasowej, w której udział wzięli Krzysztof Gawkowski, Dariusz Joński oraz przedstawiciele pabianickiego SLD: Tomasz Jura, Aleksandra Stasiak i Bogdnan Piotrowski.
 
Obywatelski projekt uchwały złożony zostanie do Urzędu Miejskiego w celu zaopiniowania prawnego w przyszłym tygodniu. Następnie przez dwa tygodnie pod obywatelskim projektem uchwały będziemy zbierać podpisy. Pod projektem uchwały chcemy zebrać 2 tys. podpisów – mówił na konferencji prasowej szef miejskich struktur SLD, Tomasz Jura.
 
Będziemy chcieli, żeby akcja pabianickiego SLD była kontynuowana także w innych powiatach i miastach – powiedział poseł Dariusz Joński.
 
Inicjatywę pabianickiego SLD chwalił również Krzysztof Gawkowski. Sekretarz Generalny mówił także o działaniach SLD polegających na podsumowaniu połowy kadencji w samorządach. Chcemy w całym kraju przeprowadzić 500 tys. ankiet na temat samorządów. Dzięki temu będziemy mieć pełen obraz tego co dzieje się w samorządach oraz tego jak ludzie oceniają funkcjonowanie władz lokalnych – mówił Krzysztof Gawkowski. Będziemy się także pytać o to, czy Polacy chcą wybierać w bezpośrednich wyborach starostów i marszałków województw oraz czy są za likwidacją powiatów. Na podstawie opinii mieszkańców naszego kraju SLD przygotuje swoje propozycje dotyczące samorządów – dodał Gawkowski.
 
Po konferencji prasowej Krzysztof Gawkowski i Dariusz Joński spotkali się z działaczami pabianickiego SLD. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.
 
Łask
 
Spotkanie z członkami zarządu powiatowego SLD w Łasku. W trakcie spotkania poruszane były głównie problemy służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem przekształcania szpitali publicznych w spółki.
 
Zduńska Wola
 
Konferencja prasowa z lokalnymi mediami. W trakcie konferencji szef zduńskowolskiego SLD Henryk Leśniczak poinformował o planach działania SLD na najbliższe miesiące oraz o efektach spotkań z działkowcami.
 
W Zduńskiej Woli Sekretarz Generalny spotkał się w również z członkami SLD.
 
Sieradz
 
Otwarcie filii Biura Poselskiego Dariusza Jońskiego z udziałem lokalnych mediów.
 
W Sieradzu Krzysztof Gawkowski oraz Dariusz Joński spotkali się również z działaczami i sympatykami SLD. Na spotkanie przyszło ponad 60 osób z sieradzkiej organizacji, której przewodniczącym jest Zbigniew Krasiński. W trakcie spotkania rozmawiano zarówno o bieżących sprawach dotyczących kraju, jak i lokalnych problemach. Krzysztof Gawkowski mówił m.in. o ewentualnych zmian w Kodeksie Wyborczym dotyczących bezpośrednich wyborów starostów i marszałków województw oraz propozycji usprawnień procedur w administracji samorządowej.
 
Polsce potrzebna jest merytoryczna dyskusja na temat problemów, jakie przez lata narosły w samorządach - mówił Krzysztof Gawkowski. Połowa kadencji to doskonały czas na taką właśnie rozmowę - dodał.
 
Lututów
 
Spotkanie z władzami samorządowymi gminy Lututów, m.in. z wójtem Józefem Suwarą, który jest jednocześnie szefem SLD w powiecie wieruszowskim oraz z członkami i sympatykami SLD, a także z przedstawicielami związków zawodowych. Na spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim i Dariuszem Jońskim przyszło ponad 70 osób.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.