Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski: Michalik musi odejść!

dodano 2013-10-08 20:00 w kategorii: Kraj

Arcybiskup Józef Michalik dokonał rzeczy niebywałej. Postawił całą relację pedofilską na głowie. Według hierarchy „ofiarą” staje się też sprawca, którego krzywdzone dziecko rzekomo „wciąga” w relację pedofilską. Innymi słowy ofiara jest „sama sobie winna”, bo „sama chce”. To okrutna stygmatyzacja ofiar i ich rodzin.
 
To słowa skandaliczne, oburzające i nieludzkie. Niegodne kapłana i osoby pragnącej uchodzić za autorytet moralny. Wpisujące się w najbardziej haniebne wypowiedzi polskich księży o pedofilii, te o „namiętności” i „gorącym klimacie”.
 
Jako członek Kościoła Rzymskokatolickiego apeluję do arcybiskupa Michalika, aby zakończył swoją służbę kapłańską i przeszedł na zasłużoną (?) emeryturę. Jeśli nie, to papież Franciszek będzie musiał zrobić z nim porządek. Takich pasterzy w Polsce nie potrzebujemy.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.