Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski: Piłsudski kontra ONR

dodano 2013-11-12 17:50 w kategorii: Kraj

11 listopada świętujemy powrót Józefa Piłsudskiego do Warszawy. Mówi się, że wysiadł z czerwonego tramwaju na przystanku niepodległość. Ja wolałbym ażeby zaliczył ten przystanek i potem jechał dalej.
 
Piłsudski alergicznie reagował na nacjonalistyczną prawicę. Dzisiaj chichotem historii jest to, że 11 listopada na ulicach stolicy najbardziej widoczni narodowcy. Wszak Piłsudski endecji – z wzajemnością – nienawidził. ONR po prostu zdelegalizował. Po kilku miesiącach.
 
My od kilku lat nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z Marszem Niepodległości. Co roku to samo. Race, kamienie, zadymy. Im ich więcej tym MSW daje organizatorom większy kredyt zaufania. Marsz zabezpiecza „Straż Niepodległości”. Władze Warszawy delikatnie sugerują organizatorom, aby ich marsz nie przechodził obok rosyjskiej ambasady.
 
Piłsudski miałby na tę sytuację kilka mocnych zdań. Takich, że dzisiaj rządzącym uszy by zwiędły.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.